Paleo Taş Devri Diyeti

Diyet deyince akla sağlığı ve formu korumak amacıyla uyulan beslenme programları ve egzersizler gelir. Son yıllarda uzun vadede uyulabilecek diyet programları hem uzun vadede kiloları sağlıklı bir biçimde vermeye yardımcı oluyor hem de istenen forma sahip olunduktan sonra formu korumaya yarıyor. Bu diyet uzun vadede kullanılabilecek bir diyettir.

Paleo Taş Devri Diyetinin Esası
Paleo Taş Devri diyetinin esas özelliği uzun yıllar uygulanabilir olmasıdır. Diyet insanlara eski atalarımızın beslenme programını önerir. Yani tamamen doğal besinlerle beslenmek doğal ortamlarda yaşamak zararlı besinleri terk etmek ve egzersiz yapmak bu diyetin de esasını oluşturur.

Paleo Taş devri diyeti ile tüm zararlı alışkanlıkları ter etmek gerekiyor. Şekerli ürünler beyaz ekmek ve rafine edilen tuzun tüketimi bile istenmez. Onun yerine kepek ekmek ve kaya tuzu (doğal tuz) kullanılabilir. Protein almak için tüketilecek et süt yumurta tamamen doğal olmak zorunda…

paleo diyeti nedir nasıl yapılır

Ömür Uzatan Diyet
Doğal besinlerle beslendiğinizde ömrünüz de uzar. Tükettiğiniz yiyeceklerin doğal ortamlarda yetişmesi gerekir. Günümüzde insanların obezite hastalığına yakalanması ve akabinde diğer kronik hastalıklara yakalanmalarının nedeni hem sağlıksız beslenmedir hem de hareketsiz yaşam biçimidir. Obezite hastalığına yakalanan insanların, bu tür kronik hastalıklara yakalanma riski çok yüksektir. Bu insanlar yeterince doğal ve sağlıklı beslenmedikleri için uzun vadede bu hastalıklara yakalanırlar.

Paleo Diyeti 3 beyazı yasaklar. Şeker-Tuz ve Un mamullerini tüketmeyi yasaklar. Eski insanlar çok daha uzun ömürlü ve sağlıklıydı. Günümüzün bu tür yiyecekleri, eski zamanlarda yoktu. Son derece doğal beslendikleri gibi, gün boyu hareket halinde idiler. Obezite hiç görülmüyordu. İnsanlar yediklerini çok çabuk tüketiyorlardı. Paleo Taş devri diyeti de bizleri eski sağlıklı beslenme çağına taşımak istiyor…

Hakkımızda Anlat

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Chia Tohumu İle Zayıflama

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Chia tohumu, zengin içeriği ile süper besinler arasında yer alır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir