Emre Belözoğlu: Bize atılan taşlarla kalemizi inşa ettik

Ümraniye Belediye Şehir Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, “Bizim için değerli ve önemli bir üç puan oldu. Oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ümraniyespor ve Recep Hocayı da istek ve arzularından dolayı tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte onlara başarılar diliyorum. Bizim için değerli, önemli, ihtiyacımız olan bir galibiyetti, bütün oyuncu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

’50 GÜNLÜK ARADA BİZİ YIPRATTILAR’

Farklı Galatasaray yenilgisi nedeniyle kamp döneminin ilk döneminin kendileri için zorlu geçtiğini belirten Belözoğlu, şöyle konuştu:

“Moral olarak hepimizin düşük seviyede olduğu bir ilk etap kamp dönemi yaşadık. Bizim için kolay olmayan bir skorla kampa girdik. 50 günlük arada bizi biraz yıprattılar. Yıllarca bize atılan taşları geriye atmadık, kendi kalemizi inşa ettik o taşlardan. Gücümüzü oyuncularımızdan aldık. Mücadele ederek sonuna kadar hem ligde, hem kupada mücadele etmeye devam edeceğiz. Kulübümüzün, oyuncu kalitemizin farkındayız. Başakşehir’in başına geldiğimden itibaren yakaladığımız başarılardan rahatsız olanlar var.”

‘OYUNCULARIMA HER ZAMAN GÜVENDİM’

”İlk etapta kendi aramızdaki değerlendirmelerle geçti. İkinci etap daha iyi geçti, oyuncular yüksek motivasyon ile kampa bağlandılar. Akabinde de istediğimiz oyun hazırlık maçlarında sinyalini vermişti. Son lig maçındaki durum hepimizin alışık olduğu bir durum değildi, bunun üstesinden gelebilecek gücümüz olduğunu biliyoruz. Her şeyden önce iyi insanlardan oluşan bir takım olduğumuzu iyi bildiğim için oyuncularıma her zaman güvendim. Bugün kazanmak önemliydi. Kampta iyi bir ortam vardı bunun karşılığı oldu diye düşünüyorum. Üç kulvarda da yarışacak gücümüz olduğunu biz biliyoruz, bunu da sezon sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz.”

Hakkımızda Anlat

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Ederson, Premier Lig tarihine geçti

Manchester City'nin Leeds United'ı 3-1 mağlup ettiği maçta takımın Brezilyalı kalecisi Premier Lig tarihine geçerek en erken 150 galibiyete ulaşan isim olmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir