Dünyadaki Tek Yumurta İkizlerinin Ata Babaları Bulundu..!

2005 yılında blok halinde bulunan iki bebeğin iskelet kalıntılarının bulunduğu mezar. C: Communications Biology (2020).

Araştırmacılar Communications Biology dergisinde yayımlanan makalede, kalıntılar ve çevresindeki eserler üzerine yaptıkları çalışmaları ve cenaze töreni hakkında neler öğrendiklerini anlatıyor.

2005 yılında arkeologlar, Avusturya’daki bir kazı alanı olan Krems-Wachtberg’deki bir mezara gömülen üç bebeğin kalıntılarını keşfettiler. Üçü de yaklaşık 30.000 yıl öncesine tarihlendi. Alandaki çalışmalar, Gravettian adlı eski bir kültürün varlığını ortaya çıkardı. Bu yeni çalışmada ise araştırmacılar, üç bebeğin kalıntılarını incelediler ve onlarla birlikte mezarlıkta bulunan diğer eserleri analiz ettiler.

Bebeklerden ikisi, toprağın yaklaşık beş metre altına gömülmüştü. Tabut kapağı görevi görecek şekilde kesilip tıraşlanmış bir mamut omuz kemiğinin altında birbirlerine yakın olarak yerleştirilmişlerdi.

Hakkımızda Haber Yolda

Haber İçin Hep Yollarda

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

“Strep A’nın neden olduğu kızıl vakaları arttı” uyarısı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı'ndan Doç. Dr. Özlem Özgür Gündeşlioğlu, Strep A enfeksiyonlarının artması ile birlikte son dönemde çocuklarda vücutta yaygın kızarık ve döküntüler yapan 'kızıl' vakalarının da arttığını söyledi. Doç. Dr. Gündeşlioğlu, bu vakaların Strep A'nın etkeni olduğunu belirterek, hastalık belirtisi gösteren çocukların mutlaka doktor kontrolüne götürülmesi gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir