Diyet İçin Dışarıda Ne Yemeli?

Dışarıda diyet yemekleri bulamıyor olsanız bile çorba, salata ve ızgaralar diyetinizi bozmamak için hayat kurtarıcı olacaktır.

Diyet Yaparken Dışarıda Olmak Bir Sorun Mudur?
Diyet yaparken yediğiniz her şey belirli bir kurala belirlenir. Bu listeye sadık kalmamanız halinde diyet ile hedeflediğiniz noktaya ulaşmak zorlaşacaktır. Diyet menüsünü en doğru şekilde hazırlamak için evde olmak büyük bir avantajdır. Ancak bu sefer de sıkıldıkça mutfağa gitme ve atıştırma alışkanlığı oluşacaktır.

Diyet yaparken dışarıda olunması halinde yemek aklınıza çok daha az gelecektir. Ancak bu seferde diyet menünüzü bire bir uygulamanız mümkün olmayacaktır. Eğer çalışıyorsanız ve her gün dışarıdaysanız diyetinize uygun yiyecekleri evde hazırlayarak yanınızda taşımak en iyi yöntemdir. Böylece diyetinizi bozmanız gerekmez.

Sürekli dışarıda bulunan insanlar yemek ihtiyacını hızlı ve lezzetli bir şekilde gidermek isteyecektir. İşte bu durumda ister istemez fast foodlara yönelim olur. Fast food tüketimi diyeti bozmaktan çok daha fazlasına, sağlıksız yaşama neden olur. Çünkü bu besinlerde bolca yağ ve sos bulunur.

Ayrıca hızlı yediğiniz için tokluk hissi geç oluşur ve daha fazla yersiniz. Bu risklerle mücadele etmek yerine yanınızca diyet yemeğinizi taşımak daha makuldür. Eğer böyle bir imkanınız yoksa diyet yaparken dışarıda neler yenir gelin bakalım.

diyette dışarıda yemek

Dışarıda Diyet Ne Yenir?
Dışarıda iken en önemli konu nerede yemek yediğinizdir. Sağlıklı menüleri olan ya da ev yemeği bulunan yerleri seçmelisiniz. Böylece seçim hakkınız sağlıklı şeylerle sınırlı olacaktır. Yemekten önce ya da yemeğin yanında gelen aperatif ürünleri tüketmeyin ve sadece bir porsiyon yemek yiyin.

Yemek olarak hem diyete uygun yemekler olan hem de doyurucu olan çorba, salata ya da ızgara et tavuk seçmelisiniz. Ev yemeği seçeneğiniz varsa sebze yemeklerini seçmelisiniz. Bu yemeklerin yanında iki dilimden fazla ekmek tüketmeyin. Yemeğin yanında içecek olarak ayran en iyi seçenek olacaktır. Asitli ve şekerli gıdalardan kaçınmalısınız. Yemeğinizi yavaş yavaş yemeyi unutmamalısınız.

Eğer arkadaş grubu ile bir kafede buluştuysanız sadece içecek içmeyi deneyin. Tatlı yiyecekseniz bile siparişi yemekten sonra verin. Açken çok kalorili şeyler seçebilirsiniz. Mümkünse sütlü tatlılar yemeye çalışın yanında şekersiz çay ve kahve tercih edebilirsiniz.

Hakkımızda Anlat

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Chia Tohumu İle Zayıflama

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Chia tohumu, zengin içeriği ile süper besinler arasında yer alır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir