Brezilya’da kayıp balıkçı 2 gün sonra kurtarıldı

Brezilya’da teknesinden düşen kayıp balıkçı iki gün sonra işaret şamandırasında bulundu. 43 yaşındaki David Soares, teknesi Atlantik Okyanusu’nda başıboş şekilde görüldükten iki gün sonra balıkçılar tarafından kurtarıldı. Soarez, dehidrasyon (susuzluk) tedavisinin ardından işine geri döndü.

Rio de Janeiro’nun kuzeyindeki Atafona sahilinden 25 Aralık’ta balık avlamak üzere yola çıkan Soares, teknesinden düştü ve şamandıraya ulaşmadan önce dört saat yüzdü. Brezilya G1 haber sitesine konuşan balıkçı, “İlk 10 dakika en zoruydu çünkü ne olursa olsun tekneye geri çıkmak istiyordum” dedi ancak bunu başaramadığını ekledi. Tekneye geri dönemeyeceğini anlayan Soares, onu yavaşlatmaması ve yormaması için tişörtü ile pantolonunu çıkardı: “Su çok dalgalı ve hava çok rüzgarlıydı”.

Dört saat sonra Açu limanı yakınlarındaki işaret şamandırasına ulaştı ve üstüne tırmandı. “Yardım gelmeden önce soğuktan öleceğimi düşündüm” diyen Soares, ailesinin girişimlerinin ardından başlatılan arama çalışmaları sırasında balıkçı bir arkadaşı tarafından bulundu. (BBC Türkçe)

Hakkımızda Anlat

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

3 yılda bitecekti, 10 yıl oldu…

TCDD, Eskişehir-Kütahya-Balıkesir arasında hat kesimi sinyalizasyon ve Telekomünikasyon yapım işini 2011’de 88 milyon Euro’ya 1080 günde tamamlanmak üzere ihale etti. İhaleyi alan firma süresi içinde işi bitiremedi ve süre uzatımı istedi. 3 yılda bitecek iş için tam 7 yıl süre uzatımı alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir