2. Elizabeth Artık Topraktan Çıkamaz Şuan Gömülüyor

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth 8 Eylül 2022 tarihinde hayatını kaybetmesinin ardından 19 Eylül’de düzenlenen resmi cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanıyor. İngiltere’de resmi tatil ilan edilirken dünya basının gözü kulağı Londra’da gerçekleşen cenaze törenine çevrildi. Kraliçe’nin cenaze töreni için İngiliz halkı günler öncesinden sokakları doldurmaya başladı.

İngiltere tarihinin en uzun süre tahtta kalan monarkı unvanına sahip olan Kraliçe 2. Elizabeth resmi cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanıyor. Günlerdir Kraliçe’nin naaşı halkın ziyaretine açık olan Westminster Salonu’ndaydı. Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze töreni 19 Eylül’de TSİ 13.00’te (BST 11.00) Westminster Kilisesi’nde başladı. Saatler 13.04’ü gösterdiğinde Kraliçe’nin tabutu, Westminster Salonu’ndan cenaze töreninin yapılacağı Westminster Kilisesi’ne götürüldü. Tabutun geçit töreni sırasında Kraliçe’nin çocukları ve torunları da resmi törende yerlerini aldı.

Töreni buradan izleyebilirsiniz:

Hakkımızda Haber Yolda

Haber İçin Hep Yollarda

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

3 yılda bitecekti, 10 yıl oldu…

TCDD, Eskişehir-Kütahya-Balıkesir arasında hat kesimi sinyalizasyon ve Telekomünikasyon yapım işini 2011’de 88 milyon Euro’ya 1080 günde tamamlanmak üzere ihale etti. İhaleyi alan firma süresi içinde işi bitiremedi ve süre uzatımı istedi. 3 yılda bitecek iş için tam 7 yıl süre uzatımı alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir